Big Green Egg - jiná dimenze grilování

Sobota 25. únor 2017,  Autor: ,

Big Green Egg - jiná dimenze grilování - maximální zážitek z vaření

Pokud vás neuspokojí běžný gril a hledáte pomocníka, který umožní daleko pestřejší způsoby přípravy pokrmů, pak by vás mohloslovit americký Big Green Egg (BGE). Zelené vejce lze bez nadsázky nazvat keramickým sporákem, na kterém připravíte naprosto jakýkoliv pokrm, a to opékáním jako na grilu, vařením jako na sporáku, uzením jako v udírně či pečením jako v peci nebo troubě. Zdá se vám to nereálné? Opak je pravdou. Vítejte na planetě Big Green Egg.

Hlavní přednosti grilu Big Green Egg

 • vysoká kvalita a jakost použitých materiálů
 • velmi atraktivní design
 • multifunkční použití
 • snadná obsluha
 • jednoduše se roztápí
 • jednoduchá regulace teploty
 • nekouří
 • jednoduché čištění
 • dlohodobé použití na jednu várku paliva
 • bezpečný
 • pestrá paleta příslušenství.

Funkce pece Big Green Egg

 • gril - díky vysoké teplotě až 400 C, které lze v BGE dosáhnout, naprosto skvěle a kvalitně ugrilujete cokoliv - steaky, hamburgery, ryby, žebírka aj.;
 • trouba a pec - v BGE upečete pizzu,chléb, koláče, dorty nebo sušenky jako profesionál. Takto upečené pokrmy mají zcela ojedinělou vůni a chuť než po upečení v klasické kuchyňské troubě;
 • udírna - BGE umožňuje uzení jakéhokoliv pokrmu. Teplotu lze přesně kontrolovat již od 90 C a na mírném ohni lze takto připravovat šunku, krůtu, jehněčí, kuřecí nebo žebírka po dobu šestnácti až osmnácti hodin.

Inspirace historií

Principiálně vychází Big Green Egg z vaření a pečení v hliněných jámách tradičních národů. To bylo přeneseno do přípravy jídel v hliněných  píckách zvaných kamado, které do USA importovali američtí vojáci po druhé světové válce z Asie. Pokrok a stále se zvyšující nároky na grily přiměli výrobce k použití inovativních materiálů. V případě Big Green Egg to byla speciální keramika vyvinutá pro NASA a kosmický výzkum. Tělo grilu BGE má tak fantastické vlastnosti, které zajistí podmínky pro prvotřídní přípravu pokrmů jakáýmkoliv z uvedených způsobů. Keramika skvěle akumuluje teplo, které uchovává a předává zpětně potravinám. Zároveń skvěle izoluje,  tudíž nedochází ke ztrátám tepla vlivem jeho úniku z grilu a umožní tak naprosto přesnou regulaci teploty uvnitř grilu, a to po dlouhou dobu.

Materiál keramických grilů Big Green Egg

Všechny modely mají stejnou konstrukci a jsou zhotoveny ze stejného materiálu. Co je ta zelená keramika, kterou se tyto multifunkční grily pyšní? Jedná se o patentovaný materiál, vyvinutý v rámci kosmického výzkumu NASA. Keramika je velmi odolná, skvěle akumuluje a zároveň izoluje teplo. Teplota exteriéru neovlivní teplotu uvnitř grilu. Grilovat tak lze i při teplotách hluboko pod nulou. I v třeskuté zimě lze přesně regulovat teplotu s přesností jednoho stupně v rozmězí 70-350°C. Ačkoliv je uvnitř grilu teplota až přes 400°C, povrch grilu má cca 70°C. Keramika odolává jakýmkoliv venkovním povětrnostním vlivům.

Různé velikosti, výbava, příslušenství

Unikátní a multifunkční gril Big Green Egg se vyrábí v několika velikostech, tak, aby jej mohlo používat co nejširší spektrum uživatelů. Od nejmenší verze MINI, kterou lze snadno přenášet a vzít si ji tak s sebou na dovolenou, piknik, výlet, cestování po souši i vodě. Model MINI MAX již najde upotřebení v každé domácnosti. Obecně platí, že čím větší velikost, tím větší hmotnost grilu. tím logicky horší manipulace s ním. Grily BGE mohou být  v základním (stacionárním) provedení - pevnou součástí vnitřní i venkovní kuchyně. Jako příslušenství se nabízí dřevěné masivní stoly, do kterých je gril krásně vsazen. Vznikne tak regulérní grilovací místo s praktickými odkládacími plochami. Ke každému grilu lze rovněž pořídit pojízdný stojan, který umožní jeho transport. Variabilita je opravdu veliká. Nejfrekventovanější je model BGE LARGE (L). Pro gastronomická zařízení a velkopřípravny pokrmů jsou určeny dva největší modely BGE XL a XXL. Vybere si opravdu každý.

Big Green Egg není jen gril. Je to životní styl.

Příslušentví Big Green Egg

Jako každý výrobce grilovací techniky, i BGE nabízí pestrou paletu grilovacího příslušenství, bez kterého se obsluha grilu zkrátka a dobře neobejde. Příslušenství big Green Egg symbolizuje příjemná zelená barva, kvalita a hezký design. Vedle základního příslušenství pro obsluhu - podpalovače, palivo, pohrabáče, lopaty na uhlí a popel, nářadí, kartáčů na čištění a rukavic, je v nabídce příslušenství pro rozříření možností použití grilu - transportní vozíky, nožky pro pevné umístění, odkládací poličky "křídla," litinové desky a tály, litinové pekáče, pánve a kastrůlky, pizza kameny atd. Příslušenství obsahuje nespočet specifických vychytávek pro přípravů různorodých pokrmů jako kukuřice, drůbeže, ryb, paprik, brambor, cibule apod. Prostě všeho, co si jen představíte.

Keramické grily Big Green Egg jsou grily pro opravdové fajnšmekry a profesionály. Používají je top kuchaři, elita v gastronomii. Osloví každého, kdo si oblíbil pestrou přípravu pokrmů mimo klasickou kuchyni a kdo využije dlouhotrvajícího tepla, které zelené vejce poskytuje. Příprava pokrmů na zeleném vejci je požitkářská záležitost, která se musí zažít.

Prezentace Big Green Egg

Na stránkách našeho e-shopu www.e-teplo.cz naleznete kompletní nabídku produktů a příslušenství BGE. Přidávat budeme články o tomto pozoruhodném produktu, neboť je opravdu o čem psát. V prostorách grilovacího studia v Lounech bude vystaven gril BGE LARGE, a to společně s grilovacím příslušenstvím. Na vlastní oči tak můžete posoudit vyjímečnost multifunkčního grilu, pece a udírny Big Green Egg. Rádi vám jej osobně představíme a seznámíme vás s jeho možnostmi.

HAGAS Louny - autorizovaný prodejce unikátních multifunkčních grilů Big Green Egg (BGE)

Multifunkční gril Big Green Egg LARGE je vystaven v našem grilovacím studiu v Lounech, kde vám jej rádi osobně představíme.


Fotografie k článku

Související produkty k článku:


Produkty které jste již shlédli


Kdo jsme?


Firma HAGAS byla založena v roce 1991 jako fyzická osoba. V březnu 2000 došlo k transformaci firmy do společnosti s ručením omezeným pod obchodním jménem HAGAS servis s.r.o.

více informací

Kde nás najdete?


HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
CZ-440 01 Louny

IČ : 25413104
DIČ : CZ25413104

T : +420 415 652 069
F : +420 415 652 722
E : obchod@hagas.cz

více informací


Kontaktní informace:

HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
440 01  Louny

Tel. : +420 415 652 069
Fax : +420 415 652 722
obchod@hagas.cz
www.hagas.cz

Platební brána Comgate