Čistič komínů čistící špalek ERES - kam kominík nemůže

Čistící špalek komínů ERES  - čistící briketa pro čištění komínů, kouřovodů a topenišť. Čistič komínů Eres – čistící špalek pomáhá odstranit usazeniny sazí (dehet) v komínu a kouřovodech.... více informací

Výrobce ERES-SAPOLI NV
KategorieOstatní příslušenství
Dostupnost Do týdne [?]
Záruka: 24 měsíců
Cena dopravy: [?]
Naše cena:včetně PHE a DPH 324 324 Kč 268 Kč bez DPH

Čistič komínů čistící špalek ERES - kam kominík nemůže

Čistící špalek komínů ERES  - čistící briketa pro čištění komínů, kouřovodů a topenišť. Čistič komínů Eres – čistící špalek pomáhá odstranit usazeniny sazí (dehet) v komínu a kouřovodech. Komínový čistící špalek Eres obsahuje pouze přírodní palivo a neobsahuje pojiva, která mohou zhoršit funkci chemické přeměny na neškodný popel. Aktivní prvky jsou umístěny uprostřed špalku a při dosažení teploty přes 550°C začnou uvolňovat saze a dehet. Rozměry cca 80x80x300 mm. Hmotnost vč. obalu: 1,25 kg.

Čistící špalek ERES - prostředek k dokonalému vyčištění komína. Zejména tam, kam kominík nedosáhne.

Informace

  • vhodné pro všechny typy krbů, komínů a kamen na dřevo či uhlí
  • odstraňuje hořlavé i nehořlavé usazeniny - dehet, saze a creosot
  • aktivní (čistící) prvky uprostřed špalku = optimální funkce
  • osahuje pouze přírodní palivo a žádné další účinnost a pojí se znovu s částmi sazí.

Jak často čistící špalek komínů používat

  • 1 špalek ERES každých 60 dní (každodenní topení)
  • 1 špalek ERES každých 90 dní (příležitostní topení).

Návod k použití čističe komínů

Roztopte kamna na provozní teplotu a poté přiložte ERES - komínový čistič (včetně papírového obalu). Čistící špalek není samozápalný. během hoření špalku se čistící prvky usazují na vnitřní stěnách komínu a kouřovodu. To umožňuje následné odlupování a opadávání creosotu a dehtu z vnitřních stěn komínu. Zbytky na stěnách jsou již nehořlavé a jdou snadno mechanicky odstranit.

Čistící špalek ERES do topeniště vkládejte včetně papírového obalu

Funkce čistícího špalku komínů ERES

Při topení dřevem není spalovací proces nikdy dokonalý. Kouř z ohně obvykle obsahuje tmavě hnědé nebo černé látky, které mají dehtový zápach. Tyto látky, především saze a creosot, se usazují na stěnách kouřovodu a komínu. Saze jsou 99,9 % uhlík a dají se chemickou cestou odstranit. Creosot vzniká nedokonalým spalováním dřeva s velkým obsahem vody. Je to také uhlík, ale s vodou tvoří na stěnách tvrdé zesklovatělé usazeniny. Toto se již odstraňuje hůře a chemicky se musí působit déle.

Při silných usazeninách je vyčištění kouřových cest kominickými štětkami obtížné. Postupem času se při topení dřevem usazují saze a creosot na vnitřních stěnách komínu a kouřových rour. Saze jsou vysoce hořlavý materiál, který při vznícení způsobí oheň v komínu. Teplota dosahuje až 1000°C a je vysoké riziko zapálení objektu. Velmi často se musí komín opravit nebo vyměnit. Těmto problémům lze předcházet speciálním čistícím špalkem, který obsahuje speciální přísady, které usazeniny spálí nebo silně omezí.

Dřevěný čistící špalek je vyroben z dřevěných hoblin, kde uprostřed jsou chemické látky, které se postupně uvolňují. Kouřovými plyny odcházejí přes kouřovod a komín. Zde působí chemicky na uhlík, kde se postupně mění na popel a bude se odlupovat z vnitřní stěny komínu a padat v podobě malých zrn dolů. Creosot jako tvrdá uzavřená hmota se mění na popel pomaleji. Na odstranění usazenin je potřeba více čistících špalků. Po 2 týdnech se projeví chemická reakce a creosot se začne lámat a odlupovat se. Nyní je velmi snadné usazeniny mechanicky odstranit. Zbytky creosotu jsou podstatně menší, a tím se snižuje riziko vzniku ohně ve vašem komínu. Tyto zbytky jsou zároveň křehčí a lámavější a umožňují snadnější mechanické čištění.

Náš tip

Chystáte-li se pořídit čistící špalek, objednejte alespoň 2-3 kusy. Cena přepravného se vám tak rozpočítá do více kusů.

Topíte správně?

Nevíte, zda topíte správně? Kouří vám kamna? Zanáší se kouřovod a komín? Pořiďte si magnetický teploměr spalin, který vám ukáže, jak topíte. Teploměr spalin je praktická pomůcka, která zefektivní topení v krbu, kamnech či kotli.

Doporučujeme kombinovat čištění komínu odbornou kominickou a používání čistícího špalku dle doporučení výrobce.

Mohlo by Vás zajímat:

Tech. parametry

Hmotnost [?]kg1,25

Fotogalerie

Dotaz na produkt:

Čistič komínů čistící špalek ERES - kam kominík nemůže

Váš email: *
Vaše jméno:
Váš telefon:  [?]
Váš dotaz: *
 

  ODESLAT DOTAZ


Doporučujeme dokoupitProdukty které jste již shlédli


Kdo jsme?


Firma HAGAS byla založena v roce 1991 jako fyzická osoba. V březnu 2000 došlo k transformaci firmy do společnosti s ručením omezeným pod obchodním jménem HAGAS servis s.r.o.

více informací

Kde nás najdete?


HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
CZ-440 01 Louny

IČ : 25413104
DIČ : CZ25413104

T : +420 415 652 069
F : +420 415 652 722
E : obchod@hagas.cz

více informací

Kontaktní informace:

HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
440 01  Louny

Tel. : +420 415 652 069
Fax : +420 415 652 722
obchod@hagas.cz
www.hagas.cz