SATTAN II - teplovzdušná kamna EUROTEPLO

DOPRAVA

Teplovzdušná kamna SATTAN II (dříve BRUNO 0) jsou určena k vytápění společenských a obytných místností, chat, rekreačních chalup, skladů, dílen a staveništních objektů. Kamna Euroteplo SATTAN jsou nástupce modelů BRUNO Uvedená cena je za provedení bez skla a bez ozdobného plechu. Kamna SATTAN II jsou vybavena systémem CB (dvoukomorové... více informací

Výrobce EUROTEPLO
KategorieEuroTeplo - SATTAN
Dostupnost Na dotaz [?]
Záruka: 24 měsíců
Cena dopravy: [?]
DOPRAVA ZDARMA po celé ČR
Naše cena:včetně PHE a DPH 31000 CZK 31 000 Kč 25 620 Kč bez DPH


Příplatková výbava:zobrazit
500 Kč
3 300 Kč

SATTAN II - teplovzdušná kamna EUROTEPLO

Teplovzdušná kamna SATTAN II (dříve BRUNO 0) jsou určena k vytápění společenských a obytných místností, chat, rekreačních chalup, skladů, dílen a staveništních objektů. Kamna Euroteplo SATTAN jsou nástupce modelů BRUNO

Uvedená cena je za provedení bez skla a bez ozdobného plechu.

Kamna SATTAN II jsou vybavena systémem CB (dvoukomorové spalování). Systém CB umožňuje dokonalé spalování plynů a prachových částic s minimálním dopadem na životní prostředí. Způsob hoření je tak velice hospodárný - dochází k velké úspoře paliva (30 až 40%) při srovnatelném výkonu. Kamna SATTAN 0 vyhovují EN 13240:2002/A2:2005.

Pokud jsou dobré tahové podmínky komína doporučujeme instalaci teplovzdušného výměníku I, II nebo III, čímž se zvýší účinnost kamen. Využijete teplo, které je odváděno do komína.

Hlavní přednosti

 • pouze 1x až 2x za měsíc výběr popela z kamen
 • unikátní systém bezroštového spalování
 • zadní vývod kouřovodu
 • velký spalovací prostor pro polena délky až 52 cm
 • rychlé a efektivní vytápění
 • velká vytápěcí schopnost

Technické parametry

 • výkon: 2-16 kW
 • výhřevnost: 320 m3
 • počet trubek: 4
 • sálavé + konvekční teplo
 • systém dvoukomorového spalování - dvojí CB spalování
 • výška osy kouřovodu: 615-625 mm
 • palivo: suché dřevo a ekobrikety
 • účinnost - třída : 1
 • emise - CO - třída : 1
 • max. délka polen: 520 mm
 • hmotnost: 105 kg
 • sklo dvířek: za příplatek NE
Kamna SATTAN (Bruno) 0 jsou určena do prostředí bez nebezpečí výbuchu a přítomnosti par těkavých látek.

Nejen sálavé, ale navíc i konvekční teplo

Kromě sálání tepla vlastním povrchem, vzniká též teplo konvekční, tedy bezhlučné samoproudění vzduchu trubkami, které tvoří plášť kamen. Tím dochází k cirkulaci s rychlým promísenímstudeného a teplého vzduchu v místnosti.

Čím se topí v kamnech EuroTeplo SATTAN

Kamna SATTAN (Bruno) II jsou určena výhradně ke spalování dřeva. Nejvhodnější je suché tvrdé dřevo, které hoří déle a kratším plamenem. V kamnech lze spalovat jakékoliv dřevo dostupných druhů. Pro dosažení jmenovitého výkonu a účinností doporučujeme suchá polena o průměru cca 80 mm. Pro spalování větších polen je třeba dosáhnout dostatečné teploty v topeništi, v každém případě doporučujeme polena rozštípat. V kamnech SATTAN (Bruno) nelze spalovat piliny, odpadky a kapalná paliva !!!

Upozornění - Při spalování jiného paliva než je uvedeno (např. uhlí, brikety, dřevotříska...), hrozí nebezpečí poškození kamen propálením.

Komín pro kamna SATTAN

Připojení kamen ke komínu o min. tahu 10 Pa smí být provedeno jen se souhlasem kominického podniku v souladu s národními předpisy (ČSN 73 4201:2002, vyhláška č. 111/1981 Sb.). Uzavřené vytápěné místnosti musí mít zajištěn dostatečný přívod vzduchu. Kouřové roury mají být co nejkratší a mírně stoupat a v komíně jsou zakončeny ocelovou zděří. Kouřová roura nasazená na kamna musí být zajištěna proti vytažení kolíkem, čepem nebo nýtem (při montáži nutno svrtat).

Podložka pod kamna SATTAN

Při instalaci na podlahu z hořlavé hmoty je nutno spotřebič umístit na izolační podložku z nehořlavého materiálu, přesahující půdorys spotřebiče o 800 mm ve směru sání a 600 mm v ostatních směrech. Je rovněž nutno počítat s hmotností spotřebiče a nosností podlahy.

První uvedení kamen SATTAN do provozu

Před prvním uvedením do provozu nezapomeňte vyjmout z topeniště příslušenství, tj. pohrabáč, lopatku a popelník, který se zavěsí na čepy pod přikládací otvor. Při prvním uvedení do provozu dochází během několika prvních hodin k vypalování speciálního laku odolného proti vysokým teplotám, kterým je opatřen povrch kamen. Doporučujeme kamna uvést do provozu před zahájením topné sezóny a zajistit dostatečné větrání místnosti.

Obsluha kamen SATTAN

Spotřebič smí být obsluhován pouze podle návodu a to osobou starší 18-ti let, která též provádí dozor po celou dobu topení. Ponechat děti u kamen bez dozoru je nepřípustné. Je zakázáno používání hořlavých kapalin na zatápění, a jakýmkoliv způsobem zvyšovat během provozu jmenovitý výkon kamen. Na kamna SATTAN do vzdálenosti menší než je bezpečná vzdálenost (800 mm) se nesmí vkládat hořlavé předměty.

Upozorňujeme, že části spotřebiče, zejména jeho vnější povrch, jsou v průběhu provozu z hlediska dotyku horké, a že je tomu věnovat patřičnou pozornost.

Údržba kamen SATTAN

Kamna SATTAN 0 nejsou vybavena klasickým roštem a popelníkem. Popel se při čištění nevybírá úplně, vždy se ponechá určitá vrstva (cca 50 mm), která má za úkol chránit spodní část spalovacího prostoru před vysokými teplotami. Při odstraňování popela, a zvlášť horkého, dbejte zvýšené opatrnosti. Popel je dovoleno odkládat pouze do nehořlavých nádob s víkem. Periodicky je nutno čistit kouřovod i vnitřek kamen a to v závislosti na počtu provozovaných hodin a druhu dřeva. Čištění se doporučuje minimálně jedenkrát ročně.

Tech. parametry

VýkonkW2-16
Barva [?]matná černá
Průměr kouřovodumm150
Dvojité spalování [?]ANO
Třízónové spalováníNE
Připojení kouřovoduzadní
Přívod externího vzduchu [?]NE
Vyhřívaný prostor (m3)m3320
Šířka [?]mm670
Výška [?]mm860
Hloubka [?]mm850
Hmotnost [?]kg105
Minimální tah komínaPa12
Teplovodní výměník [?]NE
Délka polen [?]cm52

Fotogalerie

Dotaz na produkt:

SATTAN II - teplovzdušná kamna EUROTEPLO

Váš email: *
Vaše jméno:
Váš telefon:  [?]
Váš dotaz: *
 

  ODESLAT DOTAZ


Produkty které jste již shlédli


Kdo jsme?


Firma HAGAS byla založena v roce 1991 jako fyzická osoba. V březnu 2000 došlo k transformaci firmy do společnosti s ručením omezeným pod obchodním jménem HAGAS servis s.r.o.

více informací

Kde nás najdete?


HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
CZ-440 01 Louny

IČ : 25413104
DIČ : CZ25413104

T : +420 415 652 069
F : +420 415 652 722
E : obchod@hagas.cz

více informací

Kontaktní informace:

HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
440 01  Louny

Tel. : +420 415 652 069
Fax : +420 415 652 722
obchod@hagas.cz
www.hagas.cz