SATTAN III - teplovzdušná kamna EUROTEPLO

DOPRAVA

Teplovzdušná krbová kamna Euroteplo SATTAN III (dříve BRUNO)  jsou určena k vytápění společenských a obytných místností, chat, rekreačních chalup, skladů, dílen a staveništních... více informací

Výrobce EUROTEPLO
EANTK-BRUNO-BRU3-001
KategorieEuroTeplo - SATTAN
Dostupnost Na dotaz [?]
Záruka: 24 měsíců
Cena dopravy: [?]
DOPRAVA ZDARMA po celé ČR
Naše cena:včetně PHE a DPH 34500 CZK 34 500 Kč 28 512 Kč bez DPH


Příplatková výbava:zobrazit
3 900 Kč

SATTAN III - teplovzdušná kamna EUROTEPLO

Teplovzdušná krbová kamna Euroteplo SATTAN III (dříve BRUNO)  jsou určena k vytápění společenských a obytných místností, chat, rekreačních chalup, skladů, dílen a staveništních objektů o celkovém objemu do 420m³.

Kamna SATTAN III jsou vybavena systémem CB (dvoukomorové resp. dvojité spalování). Systém CB umožňuje dokonalé spalování plynů a prachových částic s minimálním dopadem na životní prostředí. Způsob hoření je tak velice hospodárný - dochází k velké úspoře paliva (30 až 40%) při srovnatelném výkonu. Kamna SATTAN vyhovují EN 13240:2002/A2:2005. V těchto kamnech je možno spalovat dřevo nebo dřevěné brikety

Uvedená cena je za provedení bez ozdobného plechu.

Hlavní přednosti

 • pouze 1x až 2x za měsíc výběr popela z kamen
 • unikátní systém bezroštového spalování
 • zadní vývod kouřovodu
 • velký spalovací prostor pro polena délky až 65 cm
 • rychlé a efektivní vytápění
 • velká vytápěcí schopnost
 • možnost teplovodního výměníku.
Kamna SATTAN (Bruno) jsou určena do prostředí bez nebezpečí výbuchu a přítomnosti par těkavých látek.

Technické parametry

 • šířka: 670 mm
 • výška: 860 cm
 • hloubka: 1000 mm
 • počet trubek: 5
 • vývod kouřovodu: 150 mm / zadní
 • výška středu kouřovodu: 615 až 625 mm
 • minimální provozní tah: 12 Pa
 • výkon: 2-19 kW
 • vyhřívaný prostor: 380 m³
 • hmotnost: 135 kg
 • maximální délka polen: 650 mm
 • sklo dvířek.

Popis kamen

Konvekce - kromě sálání tepla vlastním povrchem, vzniká též konvekce, tedy bezhlučné samoproudění vzduchu trubkami, které tvoří plášť kamen. Tím dochází k cirkulaci s rychlým promísením studeného a teplého vzduchu v místnosti.

Palivo - kamna SATTAN (BRUNO) jsou určena výhradně ke spalování dřeva. Nejvhodnější je suché tvrdé dřevo, které hoří déle a kratším plamenem. V kamnech lze spalovat jakékoliv dřevo dostupných druhů. Pro dosažení jmenovitého výkonu a účinností doporučujeme suchá polena o průměru cca 80 mm. Pro spalování větších polen je třeba dosáhnout dostatečné teploty v topeništi, v každém případě doporučujeme polena rozštípat.

V kamnech nelze spalovat piliny, odpadky a kapalná paliva! Při spalování jiného paliva než je uvedeno (např. uhlí, brikety, dřevotříska...), hrozí nebezpečí poškození kamen propálením.

Připojení kamen SATTAN III ke komínu

Připojení kamen ke komínu o min. tahu 10 Pa smí být provedeno jen se souhlasem kominického podniku v souladu s národními předpisy (ČSN 73 4201:2002, vyhláška č. 111/1981 Sb.). Uzavřené vytápěné místnosti musí mít zajištěn dostatečný přívod vzduchu. Kouřové roury mají být co nejkratší a mírně stoupat a v komíně jsou zakončeny ocelovou zděří. Kouřová roura nasazená na kamna musí být zajištěna proti vytažení kolíkem, čepem nebo nýtem (při montáži nutno svrtat).

Podložka pod kamna SATTAN III

při instalaci na podlahu z hořlavé hmoty je nutno spotřebič umístit na izolační podložku z nehořlavého materiálu, přesahující půdorys spotřebiče o 800 mm ve směru sání a 600 mm v ostatních směrech. Je rovněž nutno počítat s hmotností spotřebiče a nosností podlahy.

První uvedení kamen SATTAN III do provozu 

před prvním uvedením do provozu nezapomeňte vyjmout z topeniště příslušenství, tj. pohrabáč, lopatku a popelník, který se zavěsí na čepy pod přikládací otvor. Při prvním uvedení do provozu dochází během několika prvních hodin k vypalování speciálního laku odolného proti vysokým teplotám, kterým je opatřen povrch kamen. Doporučujeme kamna uvést do provozu před zahájením topné sezóny a zajistit dostatečné větrání místnosti.

Obsluha kamen SATTAN III

spotřebič smí být obsluhován pouze podle návodu a to osobou starší 18-ti let, která též provádí dozor po celou dobu topení. Ponechat děti u kamen bez dozoru je nepřípustné. Je zakázáno používání hořlavých kapalin na zatápění, a jakýmkoliv způsobem zvyšovat během provozu jmenovitý výkon kamen. Na kamna a do vzdálenosti menší než je bezpečná vzdálenost (800 mm) se nesmí vkládat hořlavé předměty. Upozorňujeme, že části spotřebiče, zejména jeho vnější povrch, jsou v průběhu provozu z hlediska dotyku horké, a že je tomu věnovat patřičnou pozornost.

Údržba kamen SATTAN III

kamna nejsou vybavena klasickým roštem a popelníkem. Popel se při čištění nevybírá úplně, vždy se ponechá určitá vrstva (cca 50 mm), která má za úkol chránit spodní část spalovacího prostoru před vysokými teplotami. Při odstraňování popela, a zvlášť horkého, dbejte zvýšené opatrnosti. Popel je dovoleno odkládat pouze do nehořlavých nádob s víkem. Periodicky je nutno čistit kouřovod i vnitřek kamen a to v závislosti na počtu provozovaných hodin a druhu dřeva. Čištění se doporučuje minimálně jedenkrát ročně.

Tech. parametry

VýkonkW2-19
Průměr kouřovodumm150
Dvojité spalování [?]ANO
Třízónové spalováníNE
Připojení kouřovoduzadní
Přívod externího vzduchu [?]NE
Vyhřívaný prostor (m3)m3380
Šířka [?]mm670
Výška [?]mm860
Hloubka [?]mm1000
Hmotnost [?]kg135
Minimální tah komínaPa12
Teplovodní výměník [?]NE
Délka polen [?]cm65

Fotogalerie

Dotaz na produkt:

SATTAN III - teplovzdušná kamna EUROTEPLO

Váš email: *
Vaše jméno:
Váš telefon:  [?]
Váš dotaz: *
 

  ODESLAT DOTAZ


Produkty které jste již shlédli


Kdo jsme?


Firma HAGAS byla založena v roce 1991 jako fyzická osoba. V březnu 2000 došlo k transformaci firmy do společnosti s ručením omezeným pod obchodním jménem HAGAS servis s.r.o.

více informací

Kde nás najdete?


HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
CZ-440 01 Louny

IČ : 25413104
DIČ : CZ25413104

T : +420 415 652 069
F : +420 415 652 722
E : obchod@hagas.cz

více informací

Kontaktní informace:

HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
440 01  Louny

Tel. : +420 415 652 069
Fax : +420 415 652 722
obchod@hagas.cz
www.hagas.cz