Kondenzační kotle VIESSMANN

Středa 23. květen 2007,  Autor: ,

 

Plynové kondenzační kotle Viessmann poskytují vysoký komfort tepla a TUV při malé potřebě místa. To vám ulehčí rozhodnutí zda zavěsit vaši novou výkonnou topnou centrálu jednoduše na zeď - pokud chcete tak také přímo do obytného prostoru. Kondenzační technika Viessmann je inovační špičková technika: komfortní, úsporná, ekologická, tichá a kompaktní. Je vhodná pro modernizaci nebo novostavbu, pro etážové byty nebo pro velké domy s více byty.


Kondenzační kotle poskytují vysoký komfort tepla a TUV při malé potřebě místa. To ulehčí rozhodnutí zda zavěsit vaši novou výkonnou topnou centrálu jednoduše na zeď - pokud chcete tak také přímo do obytného prostoru. Kondenzační technika Viessmann je inovační špičková technika: komfortní, úsporná, ekologická, tichá a kompaktní. Je vhodná pro modernizaci nebo novostavbu, pro etážové byty nebo pro velké domy s více byty Viessmann používá konstrukční součásti z ušlechtilé nerezavějící oceli. Ty se starají dlouhodobě o spolehlivý provoz. Regulací kotle Vitodens se nemusíte vůbec zabývat. Jednou nastavená vašim topenářským odborníkem, stará se o takový komfort vytápění, jaký si přejete. Přestavení času léto/zima probíhá automaticky, úsporný a prázdninový program nastartujete jednoduše stisknutím tlačítka. Design kotle je elegantní, kompaktní rozměry souhlasí s běžnými rastry kuchyňských a koupelnových prvků, proto se topná technika integruje ideálně do obytného prostoru

Vitodens 200
Závěsný topný/kombinovaný kondenzační plynový kotel s topnou plochou Inox-Radial a cylindrickým hořákem z ušlechtilé oceli.
Jmenovitý tepelný výkon: 8,8 až 26 kW
Vitodens 300
Závěsný plynový topný/kombinovaný kondenzační kotel na plyn
se sálavým hořákem MatriX-compact a topnou plochou Inox-Radial.
Jmenovitý tepelný výkon: 4,5 až 35,0 kW
Vitodens 300
Závěsný kondenzační plynový kotel se sálavým hořákem MatriX-compact
a topnou plochou Inox-Radial.
Jmenovitý tepelný výkon: 49 a 66 kW, jako zařízení s více kotli do 264 kW.
Vitodens 333
Kompaktní kondenzační kotel se zabudovaným 86 litrovým zásobníkem pitné vody se systémem rychlonabíjení.
Jmenovitý tepelný výkon: 4,5 až 26 kW
Vitodens 343 Kompaktní topná centrála s kombinací plynového kondenzačního kotle a solárního zařízení, topný výkon 4,2 až 13,0 kW (16,0 kW na ohřev pitné vody)Vitodens 200

Se svým kotlem Vitodens 200 nabízí společnost Viessmann závěsný plynový kondenzační kotel s příkladným poměrem cena/výkon, s vysokým komfortem ohřevu topné i teplé pitné vody, kompaktními rozměry a nadčasovým, elegantním designem.

Normovaný stupeň využití až 107%
Vitodens 200 spotřebovává méně energie, nebo? dodatečně využívá teplo spalin. Výsledkem je normovaný stupeň využití až 107%. Je jasné, že tak můžete snížit vaše náklady na vytápění a kromě toho také snížit zátěž na ekologii.
Dlouhodobě účinný
Když záleží na úspornosti a dlouhé životnosti, tak jako materiál přichází do úvahy jen nerezová ocel. Proto je i kotel Vitodens 200 vybavený radiální topnou plochou z ušlechtilé nerezové oceli, která nabízí vysokou spolehlivost jako i trvale vysoký kondenzační účinek.
Úsporný a ekologický
Také srdce kotle, cylindrický hořák, je vyrobený z ušlechtilé oceli. Tento hořák je mimořádně úsporný a svým modulovaným provozem se přizpůsobuje aktuální potřebě tepla. Je jasné, že tento princip silně snižuje emise škodlivin. Takto Vitodens 200 splňuje přísné emisní směrnice ekologické značky "Modrý anděl".
Všude šetří místo
Kompaktní kotel Vitodens 200 se vejde téměř kamkoliv. Do kuchyně, do koupelny nebo na půdu - do výklenků i koutů. Kotel Vitodens 200 odborná firma rychle namontuje a uvede do provozu. Nezáleží na tom, zda jde o novostavbu nebo o výměnu kotle.
Výhody na první pohled:

 

Kondenzační plynový kotel jako topný nebo kombinovaný: 8,8 až 26 kW.

 

Normovaný stupeň využití až 107%.

 

Radiální výhřevná plocha z ušlechtilé nerezové oceli: efektivní s dlouhou životností.

 

Úsporný cylindrický hořák z ušlechtilé oceli.

 

Hodnoty emisí splňují limity ekologické značky "Modrý anděl".

 

Nejsou potřebné boční servisní odstupy.

Technické údaje Vitodens 200
  Topný kotel Kombinovaný kotel
Jmenovitý tepelný výkon kW 8,8 - 26 8,8 - 26
Rozměry (celkové)
délka x šířka x výška
mm

380 x 480 x 850

Hmotnost
(s tepel. izolací)
kg

52

54

Vitodens 300

Vitodens 300 je ve své účinnosti při vytápění obytných prostor a ohřevu pitné vody nepřekonatelný. Kompaktní plynový hořák MatriX-compact jako i radiální výhřevná plocha Inox-Radial z ušlechtilé nerezové oceli při této kombinaci garantují vysokou energetickou efektivnost jako i dlouhodobě vysoký komfort vytápění.
Normovaný stupeň využití až 109%
To znamená: takto můžete náklady na vytápění dlouhodobě výrazně snížit. To zabezpečí vysoce výkonná technika Viessmann, se speciálním konstrukčním principem výměníku tepla Inox-Radial, z ušlechtilé nerezavějící oceli ve spojení s plynovým hořákem MatriX-compact.
Tichý, účinný a čistý
Právě v obytných prostorách oceníte tichý provoz kotle Vitodens 300. Přitom pracuje plynový hořák MatriX-compact mimořádně efektivně. Kromě toho: kdo málo spotřebuje, vyprodukuje také málo emisí. Takto kotel Vitodens 300 s velkou rezervou splňuje nejpřísnější limity ekologické značky "Modrý anděl".
Vysoký komfort obsluhy
Obvykle potřebné nastavení vybaví Vitotronic automaticky. Takto se teplota neustále upravuje v závislosti na venkovní teplotě, účinnost spalování se neustále přizpůsobuje venkovním podmínkám a přestavení z letního na zimní čas se též děje automaticky. Pokud chcete nastavit vaše osobní požadavky na komfort vytápění či ohřev teplé pitné vody, tak to jednoduše zrealizujete prostřednictvím přehledného uživatelského rozhraní Vitotronic, se zobrazením textu přímo na kotli nebo na dálkovém ovládání.
Teplá voda bez čekání
Kotel Vitodens 300 v kombinované verzi nabízí nebývale vysoký komfort ohřevu vody. Je vybavený komfortním deskovým výměníkem tepla, který poskytuje teplou vodu se stálou teplotou.
Výhody.

 

Kondenzační kotel na plyn jako topný nebo kombinovaný: 4,5 až 35 kW.

 

Normový stupeň využití až 109%.

 

Výhřevná plocha Inox-Radial z ušlechtilé nerezové oceli: efektivní a s dlouhou životností.

 

Extrémně nízké emise škodlivin dosažené prostřednictvím modulovaného plynového hořáku MatriX-compact.

 

Takto se s velkou rezervou splňují limity ekologické značky "Modrý anděl".

Technické údaje Vitodens 300
 

Kombinovaný kotel

 
Jmenovitý tepelný výkon kW 4,5 - 12/16

6,6 - 26

6,6 - 26

8,7 - 35
Rozměry (celkové)
délka x šířka x výška
mm

380 x 480 x 850

Hmotnost (s tepel. izolací) kg

 

50

55

52

Vitodens 300
Závěsné plynové kondenzační kotle na plyn Viessmann jsou mimořádně vhodné na použití v bytových domech, obchodních stavbách jako i veřejných budovách. Také tady nabízí kotel Vitodens 300 cenově výhodné a prostorově nenáročné řešení - jako individuální zařízení do výkonu 66 kW nebo v kaskádovém zapojení až 4 topných kotlů s tepelným výkonem až 264 kW.
Vysoký výkon, malé prostorové nároky

Paralelně přebíhající výměník tepla s dvojitou spirálou Inox-Radial nabízí vysoký výkon i v nejmenším prostoru. Toto umožňuje mimořádně efektivní provoz, s normovaným stupněm využití až 109%.
Efektivní a čistý

Modulovaný plynový hořák MatriX-compact (obr. vpravo) je vhodný pro všechny druhy plynu. Jeho extrémně nízké emise škodlivin s velkou rezervou splňují i ve velké výkonové variantě limity ekologické značky "Modrý anděl".
Kaskádová regulace

Kaskádová regulace Vitotronic dokáže spojit až 4 kotle Vitodens 300 do jedné topné centrály. Přitom se výkon topných kotlů automaticky přizpůsobí potřebě tepla. To znamená: podle aktuálních tepelných požadavků pracuje jeden nebo i všechny čtyři topné kotle.
Vše z jedné ruky

Viessmann nabízí pro stavbu kaskádových zařízení kompletní a vzájemně sladěnou systémovou techniku, například regulaci až čtyř koncových zařízení, zpětné vedení spalin, jako i rozdělovač topných okruhů.
Výhody na první pohled:

 

Kondenzační plynový kotel 12,2 až 66 kW.

 

Jako zařízení s více kotli v kaskádovém zapojení až 264 kW.

 

Normovaný stupeň využití až 109%.

 

Automatická adaptace spalin garantuje trvale vysokou účinnost.

Technické údaje Vitodens 300
Jmenovitý tepelný výkon kW

12,2 - 49 

16,6 - 66

Rozměry (celkové)
délka x šířka x výška
mm

550 x 600 x 900

Hmotnost (s tepel. izolací) kg

90

90


Vitodens 333

Dva v jednom: kompaktní přístroj Vitodens 333 vám nabízí výhody závěsného kondenzačního plynového kotle Vitodens 300, s kvalitním zásobníkem pitné vody. Takto získáte vysoký komfort vytápění jako i pitné vody v jednom přístroji pro jedno nebo dvougenerační rodinné domy. Se svojí výškou jen 140 cm se Vitodens 333 vejde perfektně jako topná centrála pod strešní šikminy nebo do různých zastrčených koutů a výklenků. Co do šířky se Vitodens 333 orientuje na běžný kuchyňský rastr.
Vysoký komfort pitné vody
Konstrukce zásobníku pitné vody se systémem nabíjení garantuje, že budete mít vždy k dispozici teplou vodu v požadované teplotě a množství. Tím vám zásobník pitné vody se systémem nabíjení Viessmann nabízí komfort, který jinak získáte jen při dvakrát tak velkých externích zásobníků teplé vody.
Efektivní využití kondenzačního tepla
Osvědčený plynový hořák MatriX-compact je jeden z garantů pro úsporné využívání energie. Druhým garantem je radiální výměník tepla Inox-Radial z ušlechtilé nerezavějící oceli, který zabezpečuje normovaný stupeň využití až 109%. Dalším garantem je elektronická regulace nabíjení, která zabezpečuje, že i při ohřevu pitné vody dojde k plnému využití kondenzační techniky. Tím ušetříte plyn jako i náklady na vytápění.
Šetří i čas
Nejdříve šetří čas na instalaci vaší topenářské firmě. Vitodens 333 je totiž jako jednotka kompletně smontovaný. Stejně tak vám ušetří čas při každoroční údržbě, nebo? všechny komponenty zařízení jsou lehko dostupné zpředu. Kromě toho vám Vitodens 333 ušetří čas, nebo? mnohé obslužné funkce jsou automatizované přes řídící jednotku Vitotronic a individuální nastavení takto vybavíte jednoduchým stisknutím tlačítka.
Elegantní
Kromě mnoha výhod a přesvědčivé techniky tento kotel také velmi dobře vypadá. Osobitný design kotle Vitodens 333 je viditelným vyjádřením techniky, formy a funkce a reprezentuje tak náročnost značky Viessmann: kvalita, dlouhá životnost, účinnost s vysokým tepelným komfortem.
Výhody

 

Výkony: 4,5 až 12/16 kW a 6,6 až 26 kW.

 

Normovaný stupeň využití až 109%.

 

Výměník z ušlechtilé oceli s funkcí odvzdušňování zadní desky.

 

Extrémně nízké emise škodlivin dosažené plynovým hořákem MatriX-compact.

 

Automatická adaptace spalin pro trvale vysokou účinnost

Technické údaje Vitodens 333
.
Jmenovitý tepelný výkon kW 4,5 - 12/16 6,6 - 26,0
Rozměry (celkové)
délka x šířka x výška
mm

588 x 600 x 1387

Hmotnost (s tepel. izolací) kg

130

Vitodens 343

Pro moderní vytápění a ohřev pomocí kondenzační a solární techniky v rodinném domě představuje Vitodens 343 úsporné, ekologické a progresivní řešení. Kompaktní topná centrála Vitodens 343 nabízí: Energeticky úspornou kondenzační techniku, výkonný ohřev pitné vody prostřednictvím nabíjecího zásobníkového systému a solárního zařízení, které je kompletně připravené na připojení - přičemž zařízení je v jednom plášti na půdorysné ploše pouhých 677 x 600 mm.

Inteligentní jednotka Lambda Pro Control

Srdcem topné centrály Vitodens 343 je agregát nového závěsného plynového kondenzačního kotle Vitodens 300 (13 kW) s inteligentní řídící jednotkou spalování Lambda Pro Control.

Kompletní plynové kondenzační a solární zařízení v kompaktní schránce připravené na připojení

Zásobníkový ohřívač teplé vody o objemu 250 litrů integrovaný do kotle Vitodens 343, připraven k připojení solárního zařízení, vyniká svým vysokým stupněm solárního krytí v důsledku velkého objemu zásobníku a automatického potlačení nabíjení. Ve spojení se zvýšeným výkonem pro ohřev vody 16 kW zabezpečuje tento kondenzační kotel vždy vysokou hospodárnost s vynikajícím komfortem dodávky teplé vody.

Progresivní solární integrace

Pro okamžitý nebo pozdější solární provoz je kotel Vitodens 343 již připraven. Stačí ho jen připojit. Solar-Divicon a solární regulace Vitosolic 100 jsou již namontovány a připraveny na provoz. Všechny funkce jsou vzájemně sladěny a odzkoušeny již ve výrobním závodě.

Na první pohled

  • Plynový kondenzační kotel se solárním zásobníkem, Solar-Diviconem a solární regulací Vitosolic 100
  • Normovaný stupeň využití až 109%
  • Topný výkon přizpůsobený současným potřebám při zachování plného komfortu dodávky teplé vody
  • Inteligentní řídící jednotka Lambda Pro Control na rozpoznání druhu plynu a automatické přizpůsobení spalování při proměnlivé kvalitě plynu a měnících se provozních podmínkách
  • Topná plocha Inox-Radial z ušlechtilé nerez oceli: efektivní, s dlouhou životností a samočisticí schopností
  • Extrémně nízké emise škodlivin vlivem plynového hořáku MatriX-compact
  • Smaltovaný 250 litrový zásobník se solárním výměníkem tepla a bezúdržbovou anodou napájenou elektrickým proudem
  • Není potřebný boční odstup pro servis, nebo? všechny komponenty jsou přístupné z přední strany

 

dle podkladů Viessman


Produkty které jste již shlédli


Kdo jsme?


Firma HAGAS byla založena v roce 1991 jako fyzická osoba. V březnu 2000 došlo k transformaci firmy do společnosti s ručením omezeným pod obchodním jménem HAGAS servis s.r.o.

více informací

Kde nás najdete?


HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
CZ-440 01 Louny

IČ : 25413104
DIČ : CZ25413104

T : +420 415 652 069
F : +420 415 652 722
E : obchod@hagas.cz

více informací


Kontaktní informace:

HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
440 01  Louny

Tel. : +420 415 652 069
Fax : +420 415 652 722
obchod@hagas.cz
www.hagas.cz

Platební brána Comgate