Kotlové grily na uhlí - jaký vybrat?

Pátek 31. březen 2017,  Autor: ,

Kotlové grily na uhlí - jaký vybrat?

Tuto otázku si při výběru kotlového grilu pokládá každý. Nabídka grilů na trhu je velmi pestrá a člověk se  z toho občas může zatočit hlava. jaký gril vybrat, abych neudělal chybu? Jak velký? Jakou značku? Pokusíme se vám podat jednoduchý a rychlý návod.

Jak velký gril?

Záleží na tom, kde budeme grilovat. Máme-li v úmyslu gril převážet a grilovat na cestách, v kempech, na zahradě, na rybách atd., měli bychom zvolit menší a snadno přenosný gril - Smokey Joe s průměrem grilovacího roštu 37 cm a nebo Go-Anywhere, jehož rošt má rozměry 41x25 cm. Bude-li gril trvale stát v místě grilování, jeho velikost lze odvodit od frekvence grilování a počtu osob které se grilovací párty zúčastní. Občasnému grilování ve dvou či max ve 4-člené rodině vyhovují kotlové grily o průměru 47 cm - nový gril Weber Kettle Plus GBS (popř. grily nižší řady Bar-B-Kettle a Compact). Větší frekvenci grilování pro rodinu a větší společnosti vyhovují grily o průměru grilovacího roštu 57 cm. Zde můžeme nabídnout kvalitativně srovnatelné grily Weber Master-Touch GBS nebo Napoleon Charcoal KETTLE či Charcoal LEG. Vyžadujeme-li maximální komfort během grilování na uhlí, pak je na místě zvolit větší gril o průměru 57 cm s pracovním stolkem - Napoleon Charcoal CART či Weber Performer GBS či Performer Deluxe GBS.

Náš postřeh - váháte-li mezi grily 47 a 57 cm, pak doporučujeme rozhodnutí z pohledu četnosti grilování. Budu-li grilovat velmi zřídka, stačí menší. V opačném, případě je správnou volbou gril o průměru 57 cm. pro grilování masa stačí gril menší, avšak už jen základní přílohy jako brambory či zelenina vyžadují určitý prostor a toho je na roštu 57 cm dostatek.

Jakou značku grilu vybrat?

Nabízíme pouze kvalitní produkty a jejich pořízením nelze udělat chybu. Pro občasné grilování postačí kotlový gril Campingaz BONESCO či Weber Kettle Plus GBS. V opačném případě doporučujeme větší grily Weber a Napoleon.

Zelené vajíčko Big Green Egg - mimozemšťan v oblasti grilování

Pokud jste grilování propadli, věnujete mu čas, rádi experimentujete a hodláte na grilu připravit jakýkoliv pokrm, pak pozornost zaměřte na zázrak o jménu Velké zelené vajíčko (Big Green Egg). Tyto grily umožňují velmi pestrou škálu způsobů příprav pokrmů - mimo klasické grilování to je pečení, vaření a uzení.

Zveme vás k návštěvě našeho grilovacího studia v Lounech, kde vám kotlové grily rádi osobně představíme.


Související produkty k článku:


Produkty které jste již shlédli


Kdo jsme?


Firma HAGAS byla založena v roce 1991 jako fyzická osoba. V březnu 2000 došlo k transformaci firmy do společnosti s ručením omezeným pod obchodním jménem HAGAS servis s.r.o.

více informací

Kde nás najdete?


HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
CZ-440 01 Louny

IČ : 25413104
DIČ : CZ25413104

T : +420 415 652 069
F : +420 415 652 722
E : obchod@hagas.cz

více informací


Kontaktní informace:

HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
440 01  Louny

Tel. : +420 415 652 069
Fax : +420 415 652 722
obchod@hagas.cz
www.hagas.cz

Platební brána Comgate