Litinová kamna - kamna s dlouhou životností

Čtvrtek 07. únor 2013,  Autor: ,

V naší nabídce naleznete jen ty nejlepší modely litinových kamen předních světových výrobců především pak litiová kamna značky JOTUL. Za zmínku jistě stojí i litinová kamna NORDICA kde nabízíme i výkonné modely s teplovodním výměníkem. V neposlední řadě také stále oblíběnější kanadská kamna. Kanadská litinová kamna zde zastupují modely značek HAMPTON, PACIFIC ENERGY a v neposlední řadě americký VERMONT CASTINGS.

Jotul - tradiční výrobce litinových kamen

Litina je vhodná pro extrémní teploty

Litinová kamna jsou tvořena díly, které se rovnou odlévají do finálního tvaru. Díky tomu je litina i z hlediska formy vysoce stabilní materiál, který se při zahřátí nekroutí ani nerozpíná. Rozdíl mezi litinou a plechem můžete pozorovat třeba na jednoduchém pokusu z každodenního života, když zkusíte nalít studenou vodu na rozpálenou litinovou pánev a pečicí plech.

Ačkoli jsou pánev i plech z téměř stejného materiálu, na změnu teploty reagují odlišně. Zatímco plech se vlivem prudké změny teploty prohne, litinová pánev si udrží svůj původní tvar.

Litina je tvárný materiál

Litinu lze odlévat v trojrozměrných formách, což otevírá možnosti propracovanějšího designu a umožňuje mj. odlévání hran, záhybů a různých vzorů. Možnost odlévat takovéto detaily jako součást celých dílů kamen přispívá ke zvýšení kvality výrobků – nejen estetické, ale i funkční. Vznikají tak celistvé a masivní výrobky bez svařovaných spojů, podléhajících postupem času opotřebení.

Litina a její odolnost

Přední výrobce litinových kamen značka Jøtul dává přednost litině jako ideálnímu materiálu pro kamna a krbové vložky ze stejného důvodu, proč ji volí automobilky pro výrobu motorů. Když chcete na trh dodat výrobek, který bude sloužit po celou generaci nebo i déle, nesmíte dělat ohledně kvality materiálu žádné kompromisy. Provoz slévárny je drahý a vyžaduje vysoké investice. Také vývoj každého modelu kamen obnáší podstatně vyšší investice do sady forem. Výsledkem však je výrobek, ze kterého se můžete těšit po mnoho let.

Proč si Jøtul vybral litinu

Jøtul vyrábí litinová kamna a krby od roku 1853. Litina je mimořádně vhodný materiál pro výrobky, které musejí vydržet vysoké teploty a rychlé teplotní změny. Jøtul si vybral litinu pro výrobu svých kamen ze stejného důvodu, jaký vede výrobce automobilů k použití litiny pro odlévání motorů.

Litina, kterou Jøtul používá, je recyklovaný železný šrot z norských sběrných surovin. Ten se roztaví a vyčistí od odpadních látek, zároveň se přidává uhlík a jiná aditiva. Když roztavené železo dosáhne požadované teploty, prochází analýzou v laboratoři na Kråkerøy a pokud je to potřeba, přidávají se do něj další aditiva, aby se dosáhlo špičkové světoznámé kvality Jøtul. Žhavá hmota se pak lije do forem z písku, kde se chladí, než se odlitky promění v moderní kamna Jøtul.

Zdroj: Jotul.comSouvisející produkty k článku:


Produkty které jste již shlédli


Kdo jsme?


Firma HAGAS byla založena v roce 1991 jako fyzická osoba. V březnu 2000 došlo k transformaci firmy do společnosti s ručením omezeným pod obchodním jménem HAGAS servis s.r.o.

více informací

Kde nás najdete?


HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
CZ-440 01 Louny

IČ : 25413104
DIČ : CZ25413104

T : +420 415 652 069
F : +420 415 652 722
E : obchod@hagas.cz

více informací


Kontaktní informace:

HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
440 01  Louny

Tel. : +420 415 652 069
Fax : +420 415 652 722
obchod@hagas.cz
www.hagas.cz

Platební brána Comgate