Plynové kartuše - komfortní zdroj plynu nejen na cesty

Úterý 02. srpen 2016,  Autor: ,

Plynové kartuše - komfortní zdroj plynu nejen na cesty

Plynové vařiče a grily čerpají zdroj propanu či propan-butanu z klasických plynových lahví nebo kartuší. Plynové láhve mají větší objem a hodí se zejména k stacionárnímu grilu, který je trvale umístěn na balkóně, zahradě či terase domu. Pokud gril berete na cesty a dovolenou, ne vždy je pohodlné vozit i objemnou plynovou láhev. V tu chvíli se jako praktičtějěí jeví plynové kartuše, které nezaberou tolik místa, jsou skladné a lehké. Po použití se jednoduše vyhodí. Zejména turisté, vodáci, trampové, vojáci a horolezci ocení jejich malou hmotnost a využívají je pro vařiče a lampy, které nosí s sebou.

Pokud přeci jen preferujete plynové láhve a chcete menší a lehčí řešení, volbou jsou 5 kg ocelové plynové láhve či moderní extralehké plastové kompozitové láhve

Tipy plynových kartuší

Na trhu jsou nejfrekventovanější dva typy plynových kartuší - jednorázové propichovací a ventilové, které lze i dle potřeby demontovat a opakovaně použít.

Propichovací kartuše - jsou bezpečně připojeny ke spotřebiči pomocí dvou úchytů nebo stabilizovanou základnou spotřebiče. Kartuše musí být zcela vypotřebována před jejím odpojením od spotřebiče, jinak dojde k úniku plynu.

Ventilové kartuše - lze kdykoliv odpojit a poté opět připojit i k jinému spotřebiči. Patentovaný systém Campingaz Easy Clic zajistí snadné, rychlé připojení a odpojení spotřebiče a kartuše. Stejmný mechanismus má i plynová kartuše Weber.

Velikost plynových kartuší

Dle odpovídajícího spotřebiče či předpokládané spotřeby lze vybrat z několika velikostí plynových kartuší

  • propichovací kartuše Campingaz 190 g - nejmenší z nabízených kartuší pro jednorázové použití bez možnosti opakované demontáže a montáže
  • kartuše Campingaz CP 250 250 g - kartuše vyvinutá pro vařiče Campingaz Bistro a Bistro Activ
  • kartuše Campingaz CV300 plus s 240 g směsi propan-butanu
  • kartuše Campingaz CV470 plus s 450 g směsi propan-butanu
  • kartuše Weber s 445 g směsi propan-butanu.

Použití plynových kartuší

Kartuše se používají pro nářadí jako plynové hořáky a pistole. Zde se jedná vesměs o propichovací kartuše. Plynové kartuše se používají u plynových grilů a vařičů coby zdroj energie. Kartuše se rovněž používají u kotlových grilů na dřevěné uhlí Campingaz Bonesco QST a Weber Performer GBS Deluxe, kde dodávají plyn plynovému hořáčku pro komfortní podpíálení briket či uhlí.Fotografie k článku

Související produkty k článku:


Produkty které jste již shlédli


Kdo jsme?


Firma HAGAS byla založena v roce 1991 jako fyzická osoba. V březnu 2000 došlo k transformaci firmy do společnosti s ručením omezeným pod obchodním jménem HAGAS servis s.r.o.

více informací

Kde nás najdete?


HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
CZ-440 01 Louny

IČ : 25413104
DIČ : CZ25413104

T : +420 415 652 069
F : +420 415 652 722
E : obchod@hagas.cz

více informací


Kontaktní informace:

HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
440 01  Louny

Tel. : +420 415 652 069
Fax : +420 415 652 722
obchod@hagas.cz
www.hagas.cz

Platební brána Comgate