Teplovzdušná kamna SATTAN I - nejmenší z řady kamen SATTAN

DOPRAVA AKCE / SLEVA

  Teplovzdušná krbová kamna Euroteplo SATTAN 1 jsou určena k vytápění společenských a obytných místností, chat, rekreačních chalup, skladů, dílen a staveništních objektů. Kamna SATTAN 1 jsou... více informací

Výrobce EUROTEPLO
KategorieEuroTeplo - SATTAN
Dostupnost Na dotaz [?]
Záruka: 24 měsíců
Cena dopravy: [?]
DOPRAVA ZDARMA po celé ČR
Naše cena:včetně PHE a DPH 28000 CZK 28 000 Kč 23 140 Kč bez DPH


Příplatková výbava:zobrazit
2 800 Kč

Teplovzdušná kamna SATTAN I - nejmenší z řady kamen SATTAN

 

Teplovzdušná krbová kamna Euroteplo SATTAN 1 jsou určena k vytápění společenských a obytných místností, chat, rekreačních chalup, skladů, dílen a staveništních objektů. Kamna SATTAN 1 jsou vybavena systémem CB (dvoukomorové spalování). Systém CB umožňuje dokonalé spalování plynů a prachových částic s minimálním dopadem na životní prostředí. Způsob hoření je tak velice hospodárný - dochází k velké úspoře paliva (30 až 40%) při srovnatelném výkonu. Kamna SATTAN 1 vyhovují EN 13240:2002/A2:2005

Kamna SATTANN I jsou určena do prostředí bez nebezpečí výbuchu a přítomnosti par těkavých látek. !! Uvedená cena kamen je za základní provedení se sklem bez okrasných plechů. 

Přednosti

 • pouze 1x až 2x za měsíc výběr popela z kamen
 • unikátní systém bezroštového spalování
 • zadní vývod kouřovodu
 • velký spalovací prostor pro polena délky až 38 cm
 • rychlé a efektivní vytápění
 • velká vytápěcí schopnost.

Technické parametry

 • šířka: 670 mm
 • výška: 860 mm
 • hloubka: 700 mm
 • počet trubek: 3
 • vývod kouřovodu: zadní
 • výška středu kouřovodu: 615 až 625 mm
 • průměr kouřovodu: 150 mm
 • minimální provozní tah: 12 Pa
 • výkon: 2-13 kW
 • vyhřívaný prostor: 260 m³
 • hmotnost: 85 kg
 • maximální délka polen: 380 mm
 • sklo dvířek.

Popis kamen

Konvekce - kromě sálání tepla vlastním povrchem, vzniká též konvekce, tedy bezhlučné samoproudění vzduchu trubkami, které tvoří plášť kamen. Tím dochází k cirkulaci s rychlým promísením studeného a teplého vzduchu v místnosti.

Palivo - kamna BRUNO jsou určena výhradně ke spalování dřeva. Nejvhodnější je suché tvrdé dřevo, které hoří déle a kratším plamenem. V kamnech lze spalovat jakékoliv dřevo dostupných druhů. Pro dosažení jmenovitého výkonu a účinností doporučujeme suchá polena o průměru cca 80 mm. Pro spalování větších polen je třeba dosáhnout dostatečné teploty v topeništi, v každém případě doporučujeme polena rozštípat.

Příplatkové příslušenství

 • skleněná dvířka
 • okrasné boční plechy.
V kamnech nelze spalovat piliny, odpadky a kapalná paliva! Při spalování jiného paliva než je uvedeno (např. uhlí, brikety, dřevotříska...), hrozí nebezpečí poškození kamen propálením.

Připojení kamen SATTAN 1 ke komínu

Připojení kamen ke komínu o min. tahu 10 Pa smí být provedeno jen se souhlasem kominického podniku v souladu s národními předpisy (ČSN 73 4201:2002, vyhláška č. 111/1981 Sb.). Uzavřené vytápěné místnosti musí mít zajištěn dostatečný přívod vzduchu. Kouřové roury mají být co nejkratší a mírně stoupat a v komíně jsou zakončeny ocelovou zděří. Kouřová roura nasazená na kamna musí být zajištěna proti vytažení kolíkem, čepem nebo nýtem (při montáži nutno svrtat).

Podložka pod kamna SATTAN 1

Při instalaci na podlahu z hořlavé hmoty je nutno spotřebič umístit na izolační podložku z nehořlavého materiálu, přesahující půdorys spotřebiče o 800 mm ve směru sání a 600 mm v ostatních směrech. Je rovněž nutno počítat s hmotností spotřebiče a nosností podlahy.

První uvedení kamen SATTAN do provozu 

Před prvním uvedením do provozu nezapomeňte vyjmout z topeniště příslušenství, tj. pohrabáč, lopatku a popelník, který se zavěsí na čepy pod přikládací otvor. Při prvním uvedení do provozu dochází během několika prvních hodin k vypalování speciálního laku odolného proti vysokým teplotám, kterým je opatřen povrch kamen. Doporučujeme kamna uvést do provozu před zahájením topné sezóny a zajistit dostatečné větrání místnosti.

Obsluha kamen SATTAN (BRUNO) 

Spotřebič smí být obsluhován pouze podle návodu a to osobou starší 18-ti let, která též provádí dozor po celou dobu topení. Ponechat děti u kamen bez dozoru je nepřípustné. Je zakázáno používání hořlavých kapalin na zatápění, a jakýmkoliv způsobem zvyšovat během provozu jmenovitý výkon kamen. Na kamna a do vzdálenosti menší než je bezpečná vzdálenost (800 mm) se nesmí vkládat hořlavé předměty. Upozorňujeme, že části spotřebiče, zejména jeho vnější povrch, jsou v průběhu provozu z hlediska dotyku horké, a že je tomu věnovat patřičnou pozornost.

Údržba kamen SATTAN 

kamna nejsou vybavena klasickým roštem a popelníkem. Popel se při čištění nevybírá úplně, vždy se ponechá určitá vrstva (cca 50 mm), která má za úkol chránit spodní část spalovacího prostoru před vysokými teplotami. Při odstraňování popela, a zvlášť horkého, dbejte zvýšené opatrnosti. Popel je dovoleno odkládat pouze do nehořlavých nádob s víkem. Periodicky je nutno čistit kouřovod i vnitřek kamen a to v závislosti na počtu provozovaných hodin a druhu dřeva. Čištění se doporučuje minimálně jedenkrát ročně.

Tech. parametry

VýkonkW2-13
Průměr kouřovodumm150
Dvojité spalování [?]ANO
Třízónové spalováníNE
Připojení kouřovoduzadní
Přívod externího vzduchu [?]NE
Vyhřívaný prostor (m3)m3260
Předepsané palivodřevo a dřevěné brikety
Šířka [?]mm670
Výška [?]mm860
Hloubka [?]mm700
Hmotnost [?]kg85
Minimální tah komínaPa12
Teplovodní výměník [?]NE
Délka polen [?]cm38

Fotogalerie

Dotaz na produkt:

Teplovzdušná kamna SATTAN I - nejmenší z řady kamen SATTAN

Váš email: *
Vaše jméno:
Váš telefon:  [?]
Váš dotaz: *
 

  ODESLAT DOTAZ


Produkty které jste již shlédli


Kdo jsme?


Firma HAGAS byla založena v roce 1991 jako fyzická osoba. V březnu 2000 došlo k transformaci firmy do společnosti s ručením omezeným pod obchodním jménem HAGAS servis s.r.o.

více informací

Kde nás najdete?


HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
CZ-440 01 Louny

IČ : 25413104
DIČ : CZ25413104

T : +420 415 652 069
F : +420 415 652 722
E : obchod@hagas.cz

více informací

Kontaktní informace:

HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
440 01  Louny

Tel. : +420 415 652 069
Fax : +420 415 652 722
obchod@hagas.cz
www.hagas.cz