Test grilovacích briket Kohle Manufaktur PREMIUM

Pondělí 02. březen 2020,  Autor: ,

Test grilovacích briket Kohle Manufaktur PREMIUM

Jelikož se snažíme sami poznat veškerý námi nabízený sortiment, abychom mohli našim zákazníkům podat co nejfundovanější informace, snažíme se jej otestovat na vlastní kůži. Nejinak tomu bylo u kvalitních grilovacích briket Premium z dílny německého výrobce Kohle Manufaktur, od kterých si v letošní sezóně dost slibujeme. A ačkoliv na mnoha místech ještě sněží, coby zastánci grilování po celý rok jsme již měli několik příležitostí tyto brikety vyzkoušet.

Na co jsme přišli

Brikety jsou baleny v praktické papírové tašce, ze které se snadno dávkují. Na výběr je 5 kg a 10 kg balení. Brikety velmi dlouho hoří a produkují dosti intenzivní žár. Pokud se je podaří udusit a mají ještě pevnou konzistenci, lze je zapálit a použít opakovaně. To je bezesporu velká výhoda a projeví se pozitivně ve spotřebě briket za sezonu. 

Podpal jedině ve startéru a s pastou

Jediný pomyslný zádrhel jsme shledali při zapalování briket. Bez zapalovacího komínu si již použití kotlového grilu nedokážeme představit. na značce nezáleží. Všechny startéry pracují na stejném principu. Liší se jen tvarem, velikostí, použitým materiálem a cenou. Jakost materiálu se projeví v životnosti startéru. Brikety Premium se nám zdají poměrně "tvrdé" a pro jejich podpálení je nutno delší doby než u briket, které jsme doposud používali. Začali jsme použitím standardního množství podpalovače, ale nepodařilo se nám podpálit celý obsah zapalovacího komínu. Vedlo to k opakovanému použití podpalovače. Toto jsme si vyzkoušeli dvakrát (poprvé to přeci jen mohla být náhoda s ohledem na počasí a povětrnostní vlivy) a teprve použití originální podpalovací pasty Zajistilo bezproblémový podpal všech briketv plném startéru. Podpalovací pasta navíc podpálí brikety KM Premium zcela bez kouře. 

Vyšší cena? Neřekli bychom

Cena briket Premium se může na první pohled jevit jako vyšší, ale pokud rozpočítáte cenu na jednotlivá kila a spočítáte, jak dlouho jedno balení při grilování vydrží, dojdete k velmi zajímavému zjištění. Tím je skutečnost, že výsledná cena nepřevýší cenu levných grilovacích briket nebo uhlí, které jsou sice o dost levnější, avšak kterých spotřebujete podstatně více.

Náš verdikt

Grilovací brikety Kohle manufaktur PREMIUM vřele doporučujeme. K podpálení je však zapotřebí většího množství podpalovače. Pokud nechceme podpalovačem zbytečně plýtvat (přeci taky jen něco stojí), jako ideální prostředek pro podpálení briket je originální podpalovací pasta Kohle Manufaktur. Párek, klobásu nebo plátek kuřecího ugrilujete téměř na jakémkoliv uhlí. Preferujete-li však kvalitní potraviny, které vyžadují delší dobu přípravy a navíc při vyšší a konstantní teplotě, pak musíte sáhnout po kvalitním palivu. A tím tyto brikety 100% jsou. Věříme, že brikety Kohle Manufaktur Premium přispějí k jedinečným výsledkům a zážitkům během grilování.Související produkty k článku:


Produkty které jste již shlédli


Kdo jsme?


Firma HAGAS byla založena v roce 1991 jako fyzická osoba. V březnu 2000 došlo k transformaci firmy do společnosti s ručením omezeným pod obchodním jménem HAGAS servis s.r.o.

více informací

Kde nás najdete?


HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
CZ-440 01 Louny

IČ : 25413104
DIČ : CZ25413104

T : +420 415 652 069
F : +420 415 652 722
E : obchod@hagas.cz

více informací


Kontaktní informace:

HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
440 01  Louny

Tel. : +420 415 652 069
Fax : +420 415 652 722
obchod@hagas.cz
www.hagas.cz

Platební brána Comgate