Topení dřevem - správné řešení

Středa 09. listopad 2011,  Autor: ,

Palivové dřevo je obnovitelný, ekologický a cenově nenáročný zdroj energie. Přečtěte si jak snížit své náklady na vytápění. Začněte zároveň šetřit životní prostředí s pravými kanadskými kamny nebo kanadskými krbovými vložkami.


Kanadská kamna - zobrazit nabídku


Biomasa jako topivo

Biomasu lze snadno použít jako topivo pro vaše krbová kamna. Topení biomasou je nejen ekologické, ale hlavně ekonomicky výhodné. I při nákupu drahého palivového dřeva je tento způsob vytápění stále nejvýhodnější na trhu. Využijte svá krbová kamna naplno!

Co je to vlastně biomasa?

Na rozdíl od "zelené" Kateřiny Jacques definice biomasy říká, že se jedná o zbytky rostlinných nebo živočišných těl. Jedná se tedy o dřevní piliny, kůru stromů, seno, slámu nebo i těla mrtvých zvířat. Hovoříme-li ale o topivu pro Vaše krbová kamna, rozumíme biomasou dřevní hmotu.

Vytápění dřevem

Stromy k vlastnímu růstu potřebují CO2 a na oplátku produkují kyslík. Posléze - při spalování dřeva - se do ovzduší uvolňuje CO2, který je opětovně spotřebován pro růst nových stromů. To znamená, že při spalování dřeva vzniká rovnováha mezi produkcí a spotřebou CO2. Dřevo se tím řadí mezi zdroje tepla šetrné k životnímu prostředí.

Vytápění dřevem vychází oproti všem ostatní palivům finančně nejlevněji. Zvláště máte-li možnost dohody s vlastníkem nebo správcem lesa na svépomocné těžbě, máte vyhráno. Nemáte-li takovou možnost, pořídíte 1m3 za cca 800-1.200 Kč. Náklady na vytápění běžného rodinného domu vás tak nevyjdou na víc než 14.000,- Kč. Srovnejte se zemním plynem, dřevěnými briketami nebo peletami, u kterých se náklady pohybují od 22.000,- do 28.000,- Kč. Ještě dražší je samozřejmě topení propan-butanem nebo elektřinou.

Dřevo je důležité nechat dobře vyschnout – vlhké dřevo má menší výhřevnost roste tak jeho spotřeba při stejné výkonu. Pokud budete topit tvrdým dřevem buku nebo dubu, spotřebujete ho méně, než dřeva měkkého, například smrku nebo borovice. Tvrdé dřevo nemá větší výhřevnost, ale pouze vyšší měrnou hmotnost. Protože je nutné nechat dřevo dobře proschnout, je ideální zásobit se na 2-3 sezóny dopředu. To sice vyžaduje skladovací prostory, ale tento krok se Vám rozhodně vyplatí.

Krbová kamna pro vytápění bytu či domu?

Krbová kamna a krbové vložky z naší nabídky je samozřejmě možné použít nejen jako dekorativní a uklidňující prvek vybavení vVšeho domova. Kanadská  krbová kamna Vám mohou také poskytnout teplo na celou topnou sezónu. Ke všem typům kanadských krbových kamen a krbových vložek je možné namontovat teplovodní nebo teplovzdušné rozvody a začít vytápět.

Nabídku kanadských kamen na stránkách našeho e-shopu si můžete prohlédnout ZDE
Pokud jsou kamna naskladněna v ČR, dodací lhůta činí týden, po České republice kanadská kamna zasíláme službou Ten Expres ZDARMA.

Veškeré dotazy, poptávky či objednávky směřujte na e-mail obchod@hagas.cz nebo telefonujte na telefon 415 652 722Související produkty k článku:


Produkty které jste již shlédli


Kdo jsme?


Firma HAGAS byla založena v roce 1991 jako fyzická osoba. V březnu 2000 došlo k transformaci firmy do společnosti s ručením omezeným pod obchodním jménem HAGAS servis s.r.o.

více informací

Kde nás najdete?


HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
CZ-440 01 Louny

IČ : 25413104
DIČ : CZ25413104

T : +420 415 652 069
F : +420 415 652 722
E : obchod@hagas.cz

více informací


Kontaktní informace:

HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
440 01  Louny

Tel. : +420 415 652 069
Fax : +420 415 652 722
obchod@hagas.cz
www.hagas.cz

Platební brána Comgate