Teploměr spalin - nedoceněný pomocník pro efektivní vytápění

Pondělí 14. listopad 2016,  Autor: ,

Teploměr spalin - nedoceněný pomocník pro efektivní vytápění

Každý, kdo topí v krbových kamnech, ví, že za určitých podmínek kamna hoří lépe a za některých hůře. Někdy to víc kouří, někdy se špiní sklo a někdy se dokonce usazuje dehet. Veškeré tyto popsané jevy mají vazbu na optimální podmínky při hoření. A ty jsou zase spjaty s teplotou spalin. Aby byla obsluha kamen co nejpohodlnější, nabízíme magnetický teploměr spalin, který se velmi snadno připevní na kouřovod a vizuálně indikuje režim topení, resp. teplotu spalin. Ručička teploměru se pohybuje v barevně odlišených polích (dle teplotního rozsahu) a opticky dává informaci, zda-li podtápíme, topíme efektivně (správně) či přetápíme. Jedná se o podružné a orientační měřidlo, které je však velmi praktické a nemělo by chybět u žádných kamen.

Popis teploměru spalin

  • průměr teploměru spalin je 60 mm
  • vhodný pro všechny typy kamen
  • nevyžaduje montáž - má magnetickou příchytku - jednoduše se přiloží ke kouřovodu
  • zamezuje přetápění kamen a tím snižuje riziko jejich poškození
  • šetří palivo
  • poskytuje okamžitou kontrolu procesu hoření
  • dosáhnete delšího, čistého a ekologického hoření.

110 až 240°C

K optimálnímu a úspornému hoření dochází při teplotě spalin v rozpětí 110 až 240°C. V této části stupnice dochází k nejvyšší účinnosti kamen, prohořívání paliva, tzv. dvojitému spalování, kdy v první fázi hoří palivo a v druhé (sekundární) dohořívají plyny.

Kam s ním?

  • s ohledem na co nejpřesnější údaje doporučujeme teploměr spalin umístit na kouřovod, a to co nejblíže spalinovému hrdlu kamen.

Čistič komínů Eres

Pokud se delší dobu topilo vlkhým dřevěm či nebyl optimální tak komína, může dojít k usazení dehtu v komínovém tělese, spalinové cestě/kouřovodu či kamnech samotných. Tento se velmi špatně odstraňuje. Čištění však usnadní čistící špalek Eres, z něhož během hoření vychází chemikálie, která uvolňuje veškeré napečeniny a usazeniny. Ty se pak v kombinaci s mechanickým čistěním lépe odstaňují.Související produkty k článku:


Produkty které jste již shlédli


Kdo jsme?


Firma HAGAS byla založena v roce 1991 jako fyzická osoba. V březnu 2000 došlo k transformaci firmy do společnosti s ručením omezeným pod obchodním jménem HAGAS servis s.r.o.

více informací

Kde nás najdete?


HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
CZ-440 01 Louny

IČ : 25413104
DIČ : CZ25413104

T : +420 415 652 069
F : +420 415 652 722
E : obchod@hagas.cz

více informací


Kontaktní informace:

HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
440 01  Louny

Tel. : +420 415 652 069
Fax : +420 415 652 722
obchod@hagas.cz
www.hagas.cz

Platební brána Comgate