WEBER radí - grilovací metody

Středa 20. březen 2013,  Autor: ,

WEBER radí - grilovací metody

Bez ohledu na výrobce a typ grilu rozlišujeme 3 základní metody grilování. V kombinaci s grilováním na grilu s poklopem získáte ideální podmínky pro grilování jakéhokoliv pokrmu. 

Přímá grilovací metoda

Přímé grilování s rovnoměrnou teplotou po celém grilovacím roštu. Dřevěné uhlí nebo brikety se při přímém grilování navrší doprostřed pod grilovací rošt. Tato metoda je vhodná zejména pro rychlou přípravu steaků, zeleninových špízů apod. Doba grilování je do cca 30 minut.

Nepřímá grilovací metoda

Nepřímo se grilují velké kusy masa, např. pečeně či celá drůbež. Dřevěné uhlí nebo brikety se při nepřímé grilovací metodě rozloží po obou stranách na okraj grilu, aby se zabránilo tomu, že se grilované maso zespodu přímým žárem z vnější strany připálí dřív, než bude propečené uvnitř. Princip je podobný jako u horkovzdušné trouby. Doba grilování je 30 minut a víc.

Grilovací metoda 50/50

U grilovací metody 50/50 se dřevěné uhlí rozloží na polovinu palivového roštu, čímž vzniknou dvě různé grilovací zóny. Velmi vysoký žár, který je nad briketami a uhlím, slouží k prudkému ogrilování grilovaného pokrmu, v nepřímé zóně se potom šetrně a pozvolna dopeče. Zejména středně velké kusy grilovaného masa se tak ugrilují doměkka a zůstanou ideálně šťavnaté.

Co je podmínkou kvalitního grilování

Ačkoliv to zní samozřejmě, není vždy pravidlem, že grilovaný pokrm získá požadovanou kvalitu. Podmínkou perfektního výsledku při grilování je kvalitní gril, ideálně s poklopem, kterým disponuje většina grilů na trhu. Zásadní vliv na perfektní grilování má kvalitní palivo, které zajistí požadovanou teplotu a vydrží co nejdéle. Nelze očekávat, že levné palivo tyto požadavky splní. Komfort při grilování už jen doplní kvalitní grilovací příslušenství, s jehož pomocí gril obsluhujete a s grilovanými pokrmy manipulujete.

Kvalitní grily, propracovaný systém (Gourmet BBQ System) příslušenství, líbivý design, prvotřídní kvalita - to je WEBER.

 

Využijte všech možnosti grilování při přípravě oblíbených pokrmů na grilu.Související produkty k článku:


Produkty které jste již shlédli


Kdo jsme?


Firma HAGAS byla založena v roce 1991 jako fyzická osoba. V březnu 2000 došlo k transformaci firmy do společnosti s ručením omezeným pod obchodním jménem HAGAS servis s.r.o.

více informací

Kde nás najdete?


HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
CZ-440 01 Louny

IČ : 25413104
DIČ : CZ25413104

T : +420 415 652 069
F : +420 415 652 722
E : obchod@hagas.cz

více informací


Kontaktní informace:

HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
440 01  Louny

Tel. : +420 415 652 069
Fax : +420 415 652 722
obchod@hagas.cz
www.hagas.cz

Platební brána Comgate