Těžký kalibr pro grilovací sezónu 2022 - komfortní modulové grilovací kuchyně GrandHall a Crossray

Čtvrtek 06. leden 2022,  Autor: ,

Těžký kalibr pro grilovací sezónu 2022 - komfortní modulové grilovací kuchyně GrandHall a Crossray

Neustále rostoucí obliba grilování v souvislosti s oblíbeným pobytem mimo domov na zahradě nebo terase přináší vyšší požadavky na komfort a vybavení venkovních kuchyní. Velmi populární je originální výstavba venkovních kuchyní s instalací vestavného plynového grilu, popř. pizza pece nebo keramického grilu a jiných spotřebičů. Výhodou je, že si takto lze vystavit ojedinělou a jedinečnou venkovní kuchyni dle vlastních představ a požadavků. Je však nutno zapojit řemeslníky a do stavby investovat nemalé prostředky za materiál a práci. Altrernativou je pořídit venkovní kuchyni, která se snadno složí z jednotlivých modulů neboli skříněk. Proto název modulová venkovní kuchyně. Obliba vaření mimo domácí kuchyně roste a dávno je pryč doba, kdy k tomu stačilo ohniště, kotlový gril nebo plynový vařič

S mohutnou výstavbou nových nemovitostí a nebo rekonstrukcí staších obydlí souvisí zvýšený zájem o zkultivování zahrady, dvora nebo terasy, často se stavbou nové pergoly. S tím je spojený častý pobyt mimo zdi domova a grilování. A zde je již kousek k dalšímu logickému kroku - k výstavbě venkovní kuchyně. Tedy varného centra, kde budeme trávit většinu. A  zde na scénu přicházejí právě venkovní kuchyně, které poskytují dostatečný komfort pro vaření, představují plnohodnotné varné centrum a díky své výbavě omezují nebo zcela vylučují nutnost přebíhat mezi venkovní a domácí kuchyní kvůli mytí jídla, nádobí, ovoce či zeleniny, kvůli vaření nebo přihřátí pokrmů.

Rostoucí nároky na venkovní kuchyně a jejich výbavu a vzhled, rozmach stavby domů, rekonstrukce nemovitostí, akcent na pobyt vně domu včetně přípravy pokrmů (vaření) s minimalizací přebíhaní mezi venkovní a vnitřní kuchyní a konečně vysoká inflace, která znehodnocuje uložené peníze nahrávají k investici a pořízení něčeho hodnotné a smysluplného. A tím mohou být právě naše venkovní modulové kuchyně GrandHall a Crossray. Jsme rádi, že jsme mohli artikl venkovních kuchyní zahrnout do naší nabídky, neboť jsou léta  žádaným zbožím a druhak nejsou standardem v nabídce všech velkovýrobců grilů a grilovacího příslušenství

Modulové grilovací kuchyně - skládačka skříněk dle vlastní volby

Modulové kuchyně GrandHall a Crossray+ vycházejí z koncepce několika různých skříněk - modulů, které je možno libovolně skládat do nekonečné sestavy. Základem je skříňka pod zvolený gril. Ostatní boční skříňky jsou pak univerzální. Je jen a jen na každém, jaký set si přeje, jakou výbavu venkovního varného centra požaduje a kolik hodlá investovat. 

Hlavní rysy modulových kuchyní GrandHall a CROSSRAY

  • skvělý design
  • bohatá výbava
  • univerzální elegantní černá barva
  • masivní 60 mm pracovní deska z umělého kamene
  • velká pracovní plocha
  • dostatek úložného prostoru
  • snadná montáž
  • skrytá kolečka.

Kvalitní vestavný plynový gril - srdce každé venkovní kuchyně

Základem venkovní kuchyně je kvalitní a velký gril. K dispozici máme 4 vestavné plynové grily se 4 nerez hořáky a 1 zadním infrahořákem - vestavný plynový gril Maxim G4 a vestavný plynový gril Elite G4, stálice v sortimentu australského výrobce GrandHall. Dále pak další australské hvězdy, tentokrát od výrobce HEATSTRIP, a to v podobě plynových grilů CROSSRAY+ s unikátní technologií infračervených hořáků. Jedná se o 2-hořákový vestavný gril CROSSRAY 2B a 4-hořákový vestavný gril CROSSRAY 4B. Dle zvoleného typu se zvolí odpovídající skříňka pod gril a pak již stačí poskládat zvolené modulové skříňky. 

Skříňka pod gril - nosný segment modulových skříněk

Jako první a hlavní skříní v modulovém programu stojí spodní skříňka pod gril. Skříň vybavená 2-křídlými dvířky umožní snadný přístup a instalaci a obsluhu plynové láhve. Tato skříňka přesně odpovída konkrétnímu typu grilu, který se na ní umístí. Pak jsou na řadě boční modulové skříňky.

Boční modulové kuchyňské skříňky - variabilita venkovní kuchyně

Rozšiřujícím stavebním prvkem modulových kuchyní jsou modulové boční skříňky. Ty se libovolně přistavují k základní středové skříňce s grilem. Boční skříňky jsou osazeny pracovní deskou z umělého kamene o síle 6 cm. Všechny jsou opatřeny 2-křídlými dvířky s magnety a nabízejí dostatek úložného prostoru stejně tak dostatečnou pracovní plochu. K dispozici jsou 3 typy bočních skříněk

Masivní pracovní deska

Každá skříňka je osazena masivní 60 mm pracovní deskou z umělého kamene v šedo-béžové barvě. Deska venkovní kuchyni GrandHall a CROSSRAY dodává honosný punc a zároveň poskytuje dostatečně velkou pracovní plochu pro přípravu a tepelnou úpravu pokrmů. 

Dostatek úložného prostoru - další benefit australské venkovní kuchyně 

Všechny skříňky venkovní kuchyně jsou vybaveny 2-křídlými dvířky s magnety a poskytují dostatek úložného prostoru, což je jeden z hlavních požadavků pro venkovní varné centrum. Veškeré grilovací příslušenství, doplňky, nádobí, nářadí a hygienické a čistící prostředky tak najdou své místo a nemusí být uloženy na pracovní desce v době, kdy není venkovní kuchyně používána. 

Snadná instalace a relativní mobilita

Instalace venkovní kuchyně není extra složitá. Zvládne ji alespoň minimálně zručný člověk se základním nářadím (klíče, šroubováky). Kuchyně jsou dodávány v demontu. Je zapotřebí složit jednotlivé skříně a osadit je odpovídajícím grilem a pracovní deskou.  Ačkoliv se nepředpokládá, že by se s relativně rozměrnými modulovými kuchyněmi pohybovalo, přeci je to relativně snadno možné, a to díky integrovaným kolečkům. Celou venkovní kuchyni pak lze libovolně přemísťovat dle přání v rámci terasy nebo pergoly. 

Požadavky na montáž - stavební připravenost

Nároky na stavební připravenost pro instalaci venkovní kuchyně nejsou nikterak náročné. Základem by měl být pevný a rovný podklad - podlaha. Nejčastěji je jí dlažba, terasová prkna, kameny nebo beton. Nutno je pamatovat na zásuvku 230 V. Některé grily vyžadují přípojení k síti kvůli zapalování nebo podsvícení. To však není případ grilů GrandHall a grilů CROSSRAY. Ty jsou samy o sobě na elektřině nezávislé. Zapalování zajistí integrované tužkové baterie. Abychom se vyhnuli použití prolužovacích kabelů, je ideální zhotovit alespoň jednu zásuvku v prostoru za grilem, a to pro použití otočného roštu, který je právě ze sítě napájen. Zásuvky si vyžaduje použití různých domácích spotřebičů popř. elektroniky pro hudební produkci. Zásuvka na 230 V je každopádně nutná pro připojení lednice, pokud je boční modulová skříňka součástí varného setu. Silnější elektrický přívod s odpovídajícím jističem je zapotřebí pro případnou instalaci tepelného zářiče. V případě pořízení skříňky s umyvadlem, je nutno pamatovat na přípojku studené vody a přípojku ke kanalizaci pro odpadní vodu (lze popř. nouzově svést do kýble ve skříňce).  

Tip www.e-teplo.cz - tepelné zářiče HEATSTRIP

Pobyt venku se občas nevyhne vlivu nepřízně počasí. Není však důvod panikařit a rušit nebo dokonce rozpustit rodinnou oslavu. Komfort a teplo zajistí tepelné zářiče HEATSTRIP

Keramické grily KAMADO - doplněk plynových grilů ve venkovní kuchyni

Standardem se stalo doplnění vestavného plynového grilu, který je srdcem venkovní kuchyně, o keramické grily typu Kamado. Fajnšmekři ocení multifunkční možnosti těchto univerzálních keramických pecí a čas od času vymění plyn za dřevěné uhlí. K černým skříňkám venkovních modulových kuchyní GrandHall a Crossray+ skvěle ladí černé keramické grily PRIMO. Naopak krásně pak kontrastují zářivě červené keramické grily Kamado Joe. No a kdo rád zelenou, ten sáhne po prémiové značce keramických grilů Big Green Egg

Grilovací studio Louny - expozice australských grilovacích kuchyní Grandhall a CROSSRAY+

Rádi Vás přivítáme na naší podejně v centru Loun, kde Vám vystavené venkovní kuchyně rádi osobně představíme. Venkovní kuchyně GrandHall Stone Island Outdoor Kitchen je na prodejně vystavena. Přijďte si na vlastní oči prohlédnout toto skvostné varné centrum. 

Venkovní modulové kuchyně GrandHall a venkovní modulové kuchyně Crossray+ jsou skvěle vybavená varná centra, která poskytnou  dostatek místa a úložného prostoru pro vaření mimo domácí kuchyni.


Fotografie k článku

Související produkty k článku:


Produkty které jste již shlédli


Kdo jsme?


Firma HAGAS byla založena v roce 1991 jako fyzická osoba. V březnu 2000 došlo k transformaci firmy do společnosti s ručením omezeným pod obchodním jménem HAGAS servis s.r.o.

více informací

Kde nás najdete?


HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
CZ-440 01 Louny

IČ : 25413104
DIČ : CZ25413104

T : +420 415 652 069
F : +420 415 652 722
E : obchod@hagas.cz

více informací


Kontaktní informace:

HAGAS servis s.r.o.
Beneše z Loun 132
440 01  Louny

Tel. : +420 415 652 069
Fax : +420 415 652 722
obchod@hagas.cz
www.hagas.cz

Platební brána Comgate